teknoloji-haberleri

Android kullanıcılarının favori Spotify özelliği nihayet iOS’te

Android kullanıcılarının favori Spotify özelliği nihayet iOS teAndroid kullanıcılarının favori Spotify özelliği nihayet iOS te
Android kullanıcılarının en çok sevdiği popüler Spotify özelliklerinden biri nihayet iOS kullanıcılarıyla buluşuyor. Güncelleme dağıtılmaya başlandı.


Android kullanıcılarının bir süredir kullandığı ancak iOS yolunu bir türlü bulamayan Spotify özelliği nihayet iPhone ve iPad sahipleri için de yayına hazır! Sleep Timer özelliği kullanıcılara uygulamanın açık kalacağı süreyi belirleyebileceği bir geri sayım yeteneği sunuyor. Bu özellik sayesinde örneğin uyurken müzik dinlemeyi seven kullanıcılar belli bir süre sonra uygulamanın otomatik olarak kapanmasını sağlayabiliyor. Aynı şekilde uykuya dalma konusunda sıkıntı çektiği için arka plan seslerini kullanan kullanıcılar için de hayli işlevsel olan özellik bu yılın başlarında yayınlanmış olsa da iOS’e yolu yeni düşüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify özelliği iOS için yayında

Neyse ki bekleyiş sona erdi. Özellik yeni güncellemeyle beraber iOS kullanıcılarına dağıtılmaya başlandı. Ancak dağıtımın kademeli olacağını belirtelim. Yani özellik aynı anda tüm kullanıcılara ulaşmayacak. Ancak önümüzdeki haftalarda tüm iOS kullanıcılarına ulaşmış olması bekleniyor.

Spotify özelliği Sleep Timer’da 5 dakika ile 1 saat arasında bir zamanlama belirlenebiliyor. Tek yapmanız gereken dinlemek istediğiniz şarkı listesini başlattıktan sonra ekranın sağ üst tarafındaki üç noktaya tıklamak. Burada özelliği seçtikten sonra ne kadar süre ile uygulamanın açık kalacağını belirleyip geri sayımı başlatabiliyorsunuz. Apple Music’te de benzer bir özellik olduğunu kaydedelim. Ancak Spotify’ın aksine Apple Music’teki geri sayımı telefonun kendi saat uygulamasından ayarlıyorsunuz. Sayaç üzerinden yapacağınız ayarlamada Çalmayı Durdur seçeneğiyle özelliği kullanabiliyorsunuz.

Spotify’ın eski aboneleri için Ocak 2020’den itibaren abonelik fiyatlarının zamlanacağını da hatırlatalım. Standart premium abonelik fiyatı 17,99 TL’ye çıkarılırken aile fiyatı da 26,99 TL’ye yükseltildi. Öğrenciler ise yeni dönemle beraber servisten 8,99 TL’ye faydalanabilecek. Yeni aboneler halihazırda bu fiyatlarla abonelik gerçekleştiriyor. Popüler servisin yenilenen abonelik fiyatlarına ve premium abonelere sunduğu avantajlara buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

John Wick yönetmeninin iPhone 11 Pro ile çektiği kar topu savaşı

KONU KAYNAĞI

Kayıt olun ve haberdar olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!