teknoloji-haberleri

Apple Watch Series 5 fiyatı ve tüm özellikleri!

Apple Watch Series 5 akıllı saatApple Watch Series 5 akıllı saat
Apple, Watch Series 4’ün yerini alan yeni Apple Watch Series 5 akıllı saat modelini tanıttı. İşte yeni saatin özellikleri ve fiyatı;

Apple Watch Series 4 ile aynı tasarımı taşıyan Apple Watch Series 5, farkını gövde malzemesi ve teknik özellikleriyle koyuyor. Yeni saat ilk olarak artık alüminyum yanında titanyum ve seramik gövde seçenekleriyle de elde edilebiliyor. Yeni ekran teknolojisiyle “her zaman açık ekran” özelliğini getiren yani saat arayüzünü sürekli olarak açık tutan saat, söylendiği kadarıyla 18 saat pil ömrü sunuyor. Bünyesinde pusula yer alan saat, Series 4 gibi EKG özelliğini de taşıyor. Bu özellik Digital Crown’a yerleştirilmiş elektrotlardan ve arkadaki kristalde bulunan yeni elektriksel kalp sensöründen yararlanan yeni ECG uygulamasını kullanarak, kişilerin bileklerinden EKG çekmesini sağlıyor. Bu uygulamada, kişiler Digital Crown’a dokunduklarında 30 saniye sonra bir kalp ritmi sınıflaması alıyor. Bu, kalbin normal bir düzenle attığı veya önemli sağlık sorunlarına neden olabilecek Atriyal Fibrilasyon (AFib) belirtileri olup olmadığını gösteriyor. Bünyesinde pusula da yer alan model, düşme algılama da yapabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 5 alanda devrim yapmıyor

Saatin 399 dolarlık başlangıç fiyatı bulunuyor. LTE model ise 499 dolara satılıyor. Firma bu model sonrasında Series 3’ün fiyatı 199 dolara çekiyor. Yeni modellerin fiyatları hakkında ise bir açıklama yapılmıyor.

Not: Güncelleniyor

İlginizi Çekebilir

KONU KAYNAĞI

Kayıt olun ve haberdar olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!