KAMERA

Dünyanın en güçlü SUV modeli 2020 Rezvani Tank tanıtıldı

2020 Rezvani Tank


Hemen her noktada ciddi geliştirmeleri beraberinde getiren 2020 Rezvani Tank, dünyanın en güçlü SUV modeli olarak kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor.

2017 içerisinde piyasaya yaptığı girişle adını tüm dünyaya duyuran Rezvani Tank, sadece tasarımı değil sıra dışı özellikleriyle de hafızamızda yer edindi. Askeri karakterli bir SUV modeli olarak geliştirilen ve bu kapsamda balistik zırh desteğiyle donatılan bu ilginç araç, süreç içerisinde farklı versiyonlara da kavuşmuştu. Türkiye’de 7.895.000 TL gibi astronomik bir rakamdan sipariş talebi oluşturulabilen tank için artık yeni bir model yılına geçiş vakti geldi. Son birkaç haftadır ipucu niteliğindeki detaylarıyla gündeme gelmeye başlayan 2020 Rezvani Tank, yine limitleri zorlayacak özellikleriyle akıllarda yer edinecek gibi gözüküyor. Nitekim markadan yapılan açıklamaya göre şu anda dünyanın en güçlü SUV modeline bakıyor olmamız da bunun en geçerli kanıtı niteliğinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Rezvani Tank teknik özellikleri

Son jenerasyon Jeep Wrangler ile altyapı kardeşi olarak geliştirilen yeni Tank’ın kaputunun altında bir “şeytanın” izini görmeye hazır olsak iyi olur. Nitekim ailenin en üst noktasında satışa sunulacak olan X versiyonunda Dodge Challenger SRT Demon‘dan tanıdığımız motor bloğu kullanılacak. Bu da 1.000 beygir güç ve 1.180 Nm tork gibi astronomik rakamların temel kaynağı. Modeli daha alt seviyelerde tercih etmek isteyenler içinse iki farklı motor seçeneği de masada olacak. Giriş seviyesinde 285 beygir güç üreten 3,6 litrelik makineyi ikinci basamakta ise 500 beygir güç üreten 6,4 litrelik V8 tamamlıyor. Tank’ın güç ve tasarım konusundaki dokunuşlarını altyapıyla da destekleyen marka mühendisleri, günlük hayatta kullanılabilecek bir konforun da sunulduğunun altını çiziyor. Bu noktada özellikle süspansiyon sisteminin ve yalıtım seviyesi iyileştirilmiş kabinin ön plana çıkarıldığını da söyleyebiliriz. Donanım kısmında ise balistik koruma, elektromanyetik darbe emici, gece görüşü, kurşun geçirmez camlar, alt bölge patlama koruması ve zırhlı radyatör gibi parçalar aracın genel felsefesini temsil etmeye devam edecek. Giriş seviyesinde 155.000 dolarlık fiyatla sunulacak olan 2020 Rezvani Tank, en üst pakette 349.000 dolar seviyelerine kadar yükselecek.

KONU KAYNAĞI

Kayıt olun ve haberdar olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!