OYUN HABERLERİ

Dünyanın en iyi kamerasına sahip telefonu Xiaomi Mi 10 Pro oldu | Teknolojioku

Xiaomi Mi 10 ekran ve batarya özellikleri belli oldu | Teknolojioku


Günümüzde sayısal veriler üzerinden hangi telefonun iyi fotoğraf çektiğini anlamak ciddi anlamda zor. Çünkü benzer teknik donanıma sahip olan modeller arasında, olağan dışı farklar olabiliyor. Söz konusu kamera performansı olduğunda, araya pek çok farklı etkenin girdiğini unutmamak gerekiyor.

Dolayısıyla kamera performansı konusunda DxOMark’ın güvenilir bir adres olduğunu söyleyebiliriz. Zira DxOMark, kamera tarafında yaptığı puanlandırmalarda pek çok etkeni göz önüne alıyor. Nitekim bu test sonuçları da video ve fotoğraflarla okurlara net bir şekilde aktarılıyor.

Tam olarak bu sebeplerden ötürü, akıllı telefon üreticileri için DxOMark üzerinde yüksek puanlar alıp, zirveye yerleşmek hayli önemli.

Dünyanın en iyi kamerasına sahip telefonu Xiaomi Mi 10 Pro oldu

DxOMark’ta en iyi kameraya sahip telefonlar listesine baktığımızda, Huawei modellerinin ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Çinli üretici Leica ile yaptığı işbirliği neticesinde rakiplerine üstünlük sağlamış durumda.

Fakat geçtiğimiz gün tanıtılan Xiaomi Mi 10 Pro ile işler biraz değişmiş durumda. 4 ana kamerasıyla dikkat çeken Mi 10 Pro, DxOMark’tan aldığı 124 puanla zirvenin yeni sahibi oldu. Xiaomi Mi 10 Pro öncesinde zirvede 123 puanla Huawei’nin geçtiğimiz yıl tanıttığı amiral gemisi modeli Mate 30 Pro yer alıyordu.

DxOMark, Mi 10 Pro’nun fotoğraf performansına 134 puan verirken, video performansına ise 104 puan vermiş. Dilerseniz detaylara aşağıdan göz atabilirsiniz.

Sonuç olarak Xiaomi Mi 10 Pro, an itibariyle dünyanın en iyi kamerasına sahip telefonu oldu. Muhtemelen Huawei bu unvanı önümüzdeki günlerde tanıtacağı yeni P serisi modeliyle geri alacaktır.

Elbette bu arada Samsung’u da yabana atmamak gerekiyor. Keza hala Galaxy S20 Ultra, DxOMark tarafından puanlandırılmış değil. Belki de Güney Koreli şirketin yeni amiral gemisi modeli kamera performansıyla Mi 10 Pro’yu alt edebilir. Bekleyip göreceğiz.KONU KAYNAĞI

Kayıt olun ve haberdar olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!