KAMERA

Galaxy Note 10 Plus 5G parçalarına ayrıldı [Galeri]

Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G


Note 10 Plus ile aynı özellikleri 5G altyapısıyla birleştiren Galaxy Note 10 Plus 5G, iFixit tarafından parçalarına ayrıldı. Gelin modelin için yakından bakalım;

Türkiye’de satılmayacak modellerden Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G, iFixit tarafından 16 adımda parçalarına ayrıldı ve 10 üzerinden sadece 3 puan alarak tamirinin çok zor olduğu cihazlar arasına yerleşti. Türkiye’de satışa çıkan Galaxy Note 10 ve normal Galaxy Note 10 Plus’ın da benzer şekilde tamir konusunda çok zorlayıcı olduğunu belirten site, aslında burada çok da şaşırtan bir sonuca ulaşmadı. Telefon için tek olumlu yorum süreçte tek bir tornavidanın yeterli olmasından geldi. Su geçirmezlik için yüksek miktarda yapıştırıcı kullanılan telefonunun pilini değiştirmek, yine aşırı yapıştırıcı kullanımı nedeniyle çok tehlikeli ve zor görünüyor. Ekran değişimleri için telefonun en az yarısının açılmasını gerektiğini belirten iFixit, Note 10 Plus 5G içindeki birçok parçanın modüler olduğunu ve tek tek değiştirilebildiğini aktarıyor. İçerisine yüksek miktarda ısı ile girilebilen telefon, içerisinde daha önce görmediğimiz büyük bir sürpriz taşımıyor. Sadece oldukça büyük titreşim motoru ve soğutma sistemi dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 Plus normalde şu detaylara sahip

Telefon 6,8 inç 3040×1440 piksel Infinity Display AMOLED ekran karşımıza çıkıyor. Önlerinde 10 megapiksel F2.2 kamera yer alan telefon, arkasında 12 megapiksel Dual Pixel f/1.5-f/2.4 değişken diyaframlı + 16 megapiksel f/2.2 ultra geniş açı + 12 megapiksel f/2.1 telefoto + ToF sensörü olmak olmak üzere dörtlü kurulum yer alıyor. Gücünü Türkiye’de Exynos 9825 işlemciden alan Plus model, DxOMark’ın yeni lideri konumunda da bulunuyor. Başlangıç fiyatı ise tam 11.399 TL seviyesinde.

İlgili Video

KONU KAYNAĞI

Kayıt olun ve haberdar olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!