KAMERA

Google tarafından düşük özellikli telefonlara özel oyun hamlesi

Google Area 120 GameSnacksGoogle Area 120 GameSnacks
İnternet devi Google, deneysel projeler üreten Area 120 üstünden bu sefer düşük seviye cihaz sahiplerini sevindirecek bir oyun hamlesine imza attı.

Google ve Area 120 ekibinin imzasını taşıyan bu projeye GameSnacks adı veriliyor. Bu projenin arkasında düşük seviye cihazlarda çalışacak HTML5 temelli oyunlar yer alıyor. 2G ya da 3G bağlantılarda dahi sorunsuz olarak çalışacak bu oyunlar, direk olarak buradaki sayfada oynanabiliyor. Şimdilik kullanıcılara altı farklı oyun sunan internet devi, bunun ileride artacağını da aktarıyor. Bu oyunların 1 GB altında RAM’e sahip cihazlarda dahi sorunsuz olarak oynanabildiği aktarılırken, aynı zamanda oyunların sadece 10 saniyede yüklendiği söyleniyor. Bu arada oyunların sadece mobil ile sınırlı olmadığı da belirtelim. iOS ve Android cihazlar yanında oyunların masaüstü tarayıcılarda da çalışıyor. Burada sadece Chrome‘u yüklemek yeterli oluyor. Masaüstü için oyunlarda klavye ve fare desteği bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Area 120, en son Tangi uygulaması ile gündeme gelmişti

Firmanın deneysel projelere imza atan Area 120 ekibi, 60 saniyelik videolara odaklanan Tangi uygulaması ile ses getirmişti. Şimdilik web sürümü ve iOS uygulaması bulunan Tangi, spesifik olarak “Nasıl Yapılır?” içerikleri için hazırlanmış. Kişilerin her gün yeni şeyler öğrenmesini hedefleyen uygulama, çok basit / sadece bir arayüze sahip. 60 saniye üstündeki videolara izin vermeyen yani kişilerin yeni şeyleri çok kısa sürede keşfetmesine imkan tanıyan Tangi, güzel bir fikre sahip olmasına rağmen popüler olabilecek gibi görünmüyor.

İlgili Video

KONU KAYNAĞI

Kayıt olun ve haberdar olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!