KAMERA

Hyundai Prophecy; geleceğinin tasarım çizgilerinden ilk detaylar

Hyundai ProphecyHyundai Prophecy
Fuar hazırlıklarını sürdüren isimlerden birisi olan Hyundai, marka geleceği için heyecan yaratan bir konseptle karşımıza çıkacak.

Cenevre Otomobil Fuarı için geri sayımımız devam ederken, organizasyona katılım sağlayacak olan isimlerden sergileyecekleri modellerle ilgili bilgiler de kendisin göstermeye başlıyor. İzmitte üretilecek yeni i20, makyajlı i30‘u organizasyon kapsamında meraklılarıyla buluşturmaya hazırlanan Hyundai, bugün gerçekleştirdiği yeni duyuruyla işlerin karışacağını göstermeye başladı. Fuara Prophecy adını verdiği yeni bir konsept getireceğini gördüğümüz Koreli marka, projeyi “Duygusal Sportiflik” mottosuyla yola çıktığı yeni tasarım felsefesinin bir başka yansıması olarak nitelendiriyor.

Hyundai Prophecy radikal çizgileriyle dikkat çekecek

İngilizce kelime anlamı “Kehanet” olan “Prophecy”, aerodinamizmi artıran geniş arka spoyleri ve öne doğru akıcı bir şekilde ilerleyen zarif çizgileriyle farklı bir siluet sunuyor. Arkada yer alan entegre spoylerin üzerindeki piksel özellikli lambalar ise aracın görselliğindeki kilit noktalardan olacak. “Prophecy trendleri takip etmez” diyen Global Tasarım Merkezi Başkanı SangYup Lee, aynı zamanda konsepti ikonik çizgileriyle zamana karşı koyan bir tasarım harikası olarak yorumluyor. Modelin rakamsal verileriyle ilgili şimdilik net bir bilginin paylaşılmamış olması da şüphesiz ilginin taze tutulmasındaki dinamiklerden olacak. Ürün yelpazesini genişletmeyi amaçlayan marka, elektrikli otomobillere olan yenilikçi yaklaşımını da devam ettiriyor.

İlginizi çekebilir

Türkiye fiyatı ve öne çıkan özellikleriyle Hyundai Tucson N Line

KONU KAYNAĞI

Kayıt olun ve haberdar olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!