KAMERA

Nokia imzalı bütçe dostu bir 5G telefon mu geliyor?

Nokia 5G telefonNokia 5G telefon
HMD Global tarafından yaşatılan Nokia, gelecek için önemli 5G telefon dünyasının en önemli isimlerinden birisi olacak gibi görünüyor.

5G telefon dönemi, altyapı henüz tam olarak hazır olmamasına rağmen adım adım geliyor. Bu konuda ülkeler ve telefon üreticileri ciddi adımlar atıyor. İşte bu üreticilerden birisi de Nokia konumunda. Firmanın ürün şefi Juho Sarvikas‘ın açıklamasına göre Nokia’dan önümüzdeki yıl bir bütçe dostu 5G telefon geliyor. Biliyorsunuz mevcut modeller kısıtlı bir kitleye hitap ettiği için şu an pahalıya satılıyor. Ayrıca mevcut 5G telefonların hepsi amiral gemisi düzeyinde yer alıyor. Bunu yeni yılda değiştirecek gibi görünen firma, bu sayede 5G’yi telefon tarafında geniş kitlelere yayacak ilk isim olacak gibi duruyor. Bu arada Nokia’nın bir amiral gemisi akıllı telefon üzerinde çalıştığı da gelen bilgiler arasında bulunuyor. Bu modelin de 2020’de çıkacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bütçe dostu 5G telefon dışında Nokia imzalı başka neler geliyor?

Burada 7.2 ve 9.1 PureView yolda bulunuyor. Kısa süre önce gerçek görseli sızan 7.2 modeli, gücünü Snapdragon 710 işlemciden ve 6 GB RAM‘den alıyor. Arkasında üçlü kameraya ev sahipliği yapan yuvarlak bir kamera modülü bulunan telefon, orta seviyede dikkat çekmeye hazırlanıyor. Amiral gemisi  9.1 PureView ise beşli arka kamera sistemiyle ilk sürümden çok daha iyi sonuçlar sunacak deniyor. Bu konuda heyecan yaratan telefonun, gücünü Snapdragon 855 işlemciden alacağı ve 5G desteği taşıyacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Android Q, Android 10 oldu

KONU KAYNAĞI

Kayıt olun ve haberdar olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!