OYUN HABERLERİ

Sevgililer gününe özel duvar kağıtları!

Sevgililer gününe özel duvar kağıtları!


Birçok çift, bir süredir 14 Şubat sevgililer gününü heyecanlı bir bekleyiş ile sürdürüyordu. Sonunda beklenen gün geldi. Tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da milyonlarca çift, bu özel ve mutlu günde birbirlerine çeşitli hediyeler alıp, sürprizler yapacak, kutlama mesajları gönderecek, belki de birbirlerine aşkını itiraf edenler olacak.

Bu özel gün için henüz plan yapamamış olan çiftler ise, sevgililer günü nasıl kutlanır? Sevgililer gününde ne yapılır? Sevgililer gününde ne hediye alınır? Gibi soruların yanıtını arıyor.

Peki hiç düşündünüz mü? Yılın en romantik günü olan 14 Şubat ne zamandır kutlanıyor ya da kimin icadı? Dilerseniz sizlere biraz 14 Şubat sevgililer gününün tarihçesinden bahsedelim.

1381 tarihli Parlement of Foules adlı kitaba göre, Fransa’da ve İngiltere’da 14 Şubat 

Birçok farklı tarihi dokümanda 14 Şubat sevgililer günü yer almaktadır. Örneğin; geleneksel olarak kuşların çiftleşme günü olarak bilinmekteydi. Günün bu özelliğinden dolayı sevgililer birbirlerine güzel sözler yazan notlar vermekteydi ve bu notlarda birbirlerine Valentine diye hitap etmekteydiler.

Ancak 14 Şubat günü 496 yılında Papa Gelasius tarafından Valentine onuruna kutlama günü olarak ilan edilmiştir.

Sevgililer günü ile 14 Şubat bağlantısı ilk olarak 14. yüzyılda, bazı kaynaklarda görülmektedir. Kilise takviminde bulunan 14 Şubat kutlamaları ise 1969 tarihte kilise takviminden çıkarıldığı bilinmektedir.

Katolik Ansiklopedisi’nde Aziz Valentine ismi yer almaktadır. Ancak 14 Şubat tarihine kayıtlı olan Aziz Valentine sayısı üç tane olduğu için hangisinden kaynaklandığı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

Bu bilgileri sizlerle paylaştıktan sonra, dilerseniz telefonunuzda kullanmanız için14 Şubat sevgililer gününe özel olarak derlediğimiz duvar kağıtlarına gelin hep birlikte göz atalım. Sizler telefonunuz için duvar kağıdı beğenirkten, biz de bu özel günde sevdiğinize gönderebileceğiniz sevgililer günü mesajlarını paylaşıyor olacağız.

İşte sevgililer gününe özel duvar kağıtları;KONU KAYNAĞI

Kayıt olun ve haberdar olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!