teknoloji-haberleri

The Witcher dizisinin son anda vazgeçtiği değişiklik

The WitcherThe Witcher
Netflix’in büyük merak uyandıran yeni dizisi The Witcher hikayenin odağına farklı bir karakteri koymaya hazırlanıyordu ancak bu karardan sonradan vazgeçildiği ortaya çıktı.


Aynı isimli seriden uyarlanan The Witcher daha şimdiden Game of Thrones‘un bitmesiyle oluşan boşluğu dolduracak yapım olarak görülüyor. Serinin oyunlar yerine orijinal kitapları baz alması hayranları heyecanlandıran detaylardan sadece biri. Son yıllarda Superman olarak karşımıza çıkan Henry Cavill‘ın Geralt rolünü üstlenmesi de heyecanı artıran faktörlerden biri. Geralt’ın The Witcher’ın hikayesinin merkezinde yer aldığını söyleyebiliriz. Ancak dizi projesinin başlangıcında merkeze farklı bir karakter koyulacaktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vazgeçilen The Witcher kararı

Screenrant’ın haberine göre dizinin baş yazarı Lauren Hissrich Netflix’e verdiği röportajda enteresan bir detaydan bahsetti. Dizi için orijinal fikirlerinin Geralt of Rivia’nın değil, Ciri karakterinin etrafında şekillendiğini açıkladı. Bu dönemde hikaye serinin ikinci kitabı olan Lady of the Lake’den uyarlanacaktı. Olayları Freya Allan’ın hayat verdiği karakter Ciri’nin gözünden seyredecektik. Lauren Hissrich daha sonra Geralt’tan ve onun perspektifinden uzak kalmanın yanlış karar olduğunu fark ettiğini ifade ediyor. Bu doğrultuda Ciri fikrinden vazgeçilmiş oldu. Baş yazar farklı versiyonlar denese de, en iyi sonucu olayları üç karakterin bakış açısını aynı anda ele alarak elde ettiklerini söyledi.

Şimdiden ikinci sezon onayı alan The Witcher ilk bölümleriyle 20 Aralık‘ta ekrana gelecek. Ortaya çıkan sonucu merakla bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Aralık 2019 ajandası

 

KONU KAYNAĞI

Kayıt olun ve haberdar olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!